pühapäev, 3. jaanuar 2010

Detsember kinos


Rohkem kordi, kui detsembris, pole ma kunagi ühe kuu jooksul kinos ekraaniteoseid nautimas käinud. Kinokülastuste arvuks kujunes 18. Tegelikult on tegu isikliku rekordi kordamisega (2007 detsember oli sama resultatiivne). 8 filmi sai PÖFFil vaadatud ja peale festivali veel 10. PÖFFil nähtuist saab lugeda siit ja sellel rohkem ei peatu hetkel. Nüüd siis lühiülevaade ülejäänud 10-st filmist.

 • The Men Who Stare at Goats (4/10)
  See on selline film, mille kohta ei oska mingeid erilisi kommentaare anda. Kuulasin just uut Filmimöla, kus toda teost kiideti ja mul on kahju, et mina ei adunud seda suurepärasust. Film ei pakkunud mulle midagi. Natuke sai muiata (LSD hetked olid head), aga sisu oli liiga veider. Ei tekkinud pinget. Nüüd vähemalt nähtud ja tean, et selle linateose peale enam tulevikus aega ei raiska. Siiski väga halb ka nüüd ei olnud.
 • Moon (7/10)
  Ei olnud viga. Sam Rockwell oli mõistagi suurepärane nagu seda juba paljud on öelnud. Lemmiktegelane filmis oli siiski GERTY - tore robot. "Moon" tekitas siukse hea rahuliku tunde. Igav ei hakanud. Suured sisutwistid üllatasid ja olid hästi välja mõeldud. Peategelas(t)ele elasin kaasa. Päris suures vaimustuses siiski pole. Minu jaoks jäi kogu see värk veidike liiga monotoonseks ja ei tekkinud seda õiget tugevat emotisooni, mis oleks pidanud. Üldiselt on äärmiselt vähe ulmefilme, mis mulle väga meeldiks. Muidu täitsa korralik teos.
 • Kærlighed på film (Pöörane armastuslugu) (7/10)
  2007. aasta Taani film. Oli tõesti pöörane sisu. Igale mehele pakuks huvi müstiline ilus naine, ka abielumehele. Kui kaugele on ta nõus minema arvestades müstilise naise olukorda? Vaadake ise! Ütleks veel, et iga kandi pealt jäi natuke puudu.
 • Looking for Eric (9/10)
  Britid juba oskavad komöödiaid teha! Äärmiselt muhe film, parajalt pöörane. Samal ajal ka arukas ja mõtlemapanev. Film on küllaltki hoogne. Pidevalt saab nalja. "Looking for Eric" sobis mulle nagu rusikas silmaauku. Selle aasta üks parimaid komöödiaid!
 • Avatar (6/10)
  Sisu oli üldjoontes selline nagu ikka taolistel Hollywoodi superkangelaste filmidel tavaks. Dialoog oli lame. Jah, visuaalselt on film ilus, kuid minu jaoks loeb alati väga palju just sisu. See suur lõpuvõitlus pakkus mulle sama vähe naudingut, kui "Iron Mani" lõpukaklus. Põnevust väga ei tundnud. Midagi ei ole teha, aga mind ei võlu lapsiku ja lihtsa sisuga linateosed.
 • (500) Days of Summer (8/10)
  Tegu on küll romantilise komöödiaga, kuid mitte tavalisega nagu selles žanris harjunud oleme nägema. See eripärasus tuli kindlasti kasuks. Ütleks, et selline sisukäsitlus oli isegi värskendav. Kahtlemata on film humoorikas. Õnneks ei pingutatud üle ja ei tehtud suuremas koguses nõmenalju nagu muidu jänkidel kombeks. Mõnusalt muhe vaatamine! Hea valik PÖFFi avafilmiks.
 • Du levande (10/10)
  See on 21. sajandi esimese kümnendi üks minu lemmikumaid linateoseid. Varsti tahaks teha ka eraldi postituse möödunud kümnendi top 20 edetabeli kohta. Selle 2007. aasta Rootsi filmi peamised trumbid on mõnus kiiksuga huumor ja kunstniku/kujundaja loodud realistlik, kuid veidi ka kunstipärane olustik. Võtteplatsid on minu arust vaatamist väärt omaette, kuigi tegelikult pole ju neis midagi üleloomulikku või väga silmapaistvat. Teinekord on lihtsus väga lummav. Lisaks ka äärmiselt lihtne kaameratöö võlub! Superfilm! Kirjutasin kunagi ka eraldi arvustuse.
 • La môme (10/10)
  Muide käisin seda 2007. aasta filmi juba 5. korda kinos vaatamas. Samuti üks kümnendi suurimaid lemmikuid. Et see teos meeldiks, peab meeldima ka muusika, mida leidub siin päris kõvasti. Mulle on mokkamööda Edith Piafi muusika. Üks tähtsamaid põhjuseid, miks filmi võib pidada suurepäraseks, on muidugi Marion Cotillard. See on üks parimaid rollisooritusi, mida minu silmad eales näinud on. Sisu on liigutav ja lugu hea ülesehitusega. Kindlasti peab kiitma ka makeupi tegijaid.
 • I'm Not There. (8/10)
  Kokkuvõttes juba 4. 2007. aasta film, mida nägin detsembris kinos. Võimalik, et see oli minu viimane kinoseanss Sõpruses. Kui poolteist aastat tagasi hindasin filmi 9/10-ga, siis nüüd võtsin 1 punkti alla. Eks 2008. aastal mõjutas minu muljeid tol hetkel äsja nähtud Bob Dylani kontsert. Film tundus hea endiselt! Olen ka eraldi arvustuse teinud.
 • The Imaginarium of Doctor Parnassus (8/10)
  Väga kihvt ja parajalt fantaasiarikas film. Mulle täitsa meeldis! Lahe vaatamine. Parnassuse maailm on minu arust palju huvitavam, kui samuti fantaasiarikka "Avatari" Pandora. Kui tavaliselt mulle ei lähe peale muinasjutulised filmid, kuna nad on tihtilugu liiga lapsikud, siis see linateos on küll väga täiskasvanulik. Jäin sisuga rahule. Ledger oli oma elu viimases rollis tasemel. Äärmiselt kahju muidugi, et nii andekas näitleja pidi küllaltki noores eas meie seast lahkuma. Tahan veel 2. korda näha!


LÜHIDALT JAANUARIST

2010. aasta esimesel kuul Eestis kinodes linastuvatest filmidest tahaks kindlasti ära vaadata järgnevad:
* "Päeva lõpus" - käin ikka uusi Eesti mängufilme vaatamas (alates 07.01.)
* "The Cove" - ilmselt aasta huvitavaim dokumentaal (alates 08.01.)
* "OceanWorld 3D" - mulle meeldivad kvaliteetselt teostatud loodusdokumentaalid; 3D-s võib see pakkuda päris ägeda elamuse (alates 15.01.)
* "Män som hatar kvinnor" - Rootsi filmid üllatavad pidevalt (alates 22.01.)
* "Up in the Air" - juba palju tunnustust ja nominatsioone kogunud; võimalik parima filmi oscari võitja (alates 29.01.).

Kindlasti vaatan midagi veel, tõenäoliselt ka "Sherlock Holmes'i".

Kommentaare ei ole: