pühapäev, 15. veebruar 2009

Oscarite eelvaade22. veebruar on see päev, kui selguvad oscarivõitjad. Ootan alati huviga seda sündmust. Ei mäletagi, millal viimati jäi oscarite auhinnagaala nägemata. See võis olla kuskil 8 aastat tagasi või nii. Alati on see üritus hästi korraldatud. Huvitav, kuidas tänavu õhtujuhi rollis debüteeriv Hugh Jackman hakkama saab? Gaala suurimateks staarideks on loomulikult auhindade võitjad. Vaatakski nüüd läbi mõningad kategooriad.

Parim film: "The Curious Case of Benjamin Button", "Frost/Nixon", "Milk", "The Reader", "Slumdog Millionaire".
Favoriit number 1 on "Slumdog Millionaire" ja ma usun, et Danny Boyle'i film võidab ka. Siiski pean "Milki" mustaks hobuseks. Täiesti kindel võib aga olla, et "The Reader" ei saa auhinda. Mina oleks tahtnud selles kategoorias näha teiste seas "Changelingi" ja "The Wrestlerit" ja üldse kummaline on "The Dark Knight'i" puudumine.

Parim meespeaosa: Richard Jenkins ("The Visitor"), Frank Langella ("Frost/Nixon"), Sean Penn ("Milk"), Brad Pitt ("The Curious Case of Benjamin Button"), Mickey Rourke ("The Wrestler").
Siin on 2 peafavoriiti: Rourke ja Penn. Raske ennustada kumb võidab. Teiste võiduvõimalused on praktiliselt olematud. Parima meespeaosa kategooria on aga minule üks oodatuimaid, kuna ma elan meeletult Mickey Rourke'le kaasa. Mees tegi nii superrolli, et see läks mulle hinge. Ta peab lihtsalt võitma! Ennustangi Mickey triumfi.

Parim naispeaosa: Anne Hathaway ("Rachel Getting Married"), Angelina Jolie ("Changeling"), Melissa Leo ("Frozen River"), Meryl Streep ("Doubt"), Kate Winslet ("The Reader").
Endal nägemata viie hulgast ainult Kate Winsleti rollisooritus. Tema on aga tõenäoline võitja. See on kusjuures Inlgismaalt pärit kaunitarile juba 6. korraks kandideerida oscarile. Siiani pole veel õnnestunud võitu saavutada. Seekord aga mina soovitaks küll Kate'i peale raha panna ;)! Mingeid šansse näen ka Anne Hathaway'l ja Meryl Streep'il, aga need on pigem teoreetilised. Üllatav on aga mitte leida Sally Hawkinsi ("Happy-Go-Lucky") nime siit kategooriast. See on täiesti imelik, arvestades võidetud auhindade hulka ja kriitikute kiiduavaldusi.

Parim meeskõrvalosa: Josh Brolin ("Milk"), Robert Downey Jr. ("Tropic Thunder"), Philip Seymour Hoffman ("Doubt"), Heath Ledger ("The Dark Knight"), Michael Shannon ("Revolutionary Road").
Selles kategooriast võib leida selle aasta oscarite ühe kindlama ette teada võitja. Selleks on muidugi ei keegi muu kui Joker ehk Heath Ledger. Mees ju täiesti varastas filmi. Ka mina elan talle tohutult kaasa - vähemalt sama palju või isegi veidi rohkem kui Rourke'le. Ainult, et siin on pinge väiksem. Tegu oleks (on) teise postuumselt antud oscariga.

Parim naiskõrvalosa: Amy Adams ("Doubt"), Penélope Cruz ("Vicky Cristina Barcelona"), Viola Davis ("Doubt"), Taraji P. Henson ("The Curious Case of Benjamin Button"), Marisa Tomei ("The Wrestler").
Tegu on kategooriaga, kus Akadeemia teeb huvitavaid nominatsioone. Pean silmas Viola Davise kandideerimist. Tal oli ju nii väike osa! Sama lugu oli ka eelmine aasta seoses Ruby Dee'ga. Olgu sellega, kuidas on. Kes aga võidab auhinna? Mina ennustan võitu hispaanlannale ehk Penélope Cruzile. Samas enim olen Marisa Tomei poolt, kelle šansse ka ei saa alahinnata.

Parim lavastaja: Danny Boyle ("Slumdog Millionaire"), Stephen Daldry ("The Reader"), David Fincher ("The Curious Case of Benjamin Button"), Ron Howard ("Frost/Nixon"), Gus Van Sant ("Milk"). Arvatavasti Danny Boyle võidab. Minu arust vääriks auhinda kindlasti ka David Fincher, kellele see on üldse alles esimene oscari nominatsioon. Mees on ju lavastanud sellised kultusfilmid nagu "Se7en" ja "Fight Club". Tegelikult ei saa päris välistada ka Ron Howardi või Gus Van Santi võimalusi.

Parim originaalstsenaarium: "Frozen River" (Courtney Hunt), "Happy-Go-Lucky" (Mike Leigh), "In Bruges" (Martin McDonagh), "Milk" (Dustin Lance Black), "WALL·E" (Andrew Stanton, Pete Docter, Jim Reardon).
Näed sa siis, "Happy-Go-Lucky" sai ka midagi. Ütlen kohe ära, et võitu see tore ja äärmiselt positiivne Mike Leigh film suure tõenäosusega ei võta. Ennustan, et "Milk" saab auhinna. See on muide ainuke film siit kategooriast, mis nägemata.

Parim mugandatud stsenaarium: "The Curious Case of Benjamin Button" (Eric Roth, Robin Swicord), "Doubt" (John Patrick Shanley), Frost/Nixon" (Peter Morgan), "The Reader" (David Hare), "Slumdog Millionaire" (Simon Beaufoy).
Midagi pole teha, aga jälle tundub võit minema "Slumdogile". Mingeid võimalusi võib näha ka "Frost/Nixonil"
. Midagi väga kindlat siiski öelda ei saa.

Parim animatsioon: "Bolt", "Kung Fu Panda", "WALL·E".
See on ka selline kategooria, kus võitja on sisuliselt ette teada. Loomulikult on selleks "WALL·E".


Teatavasti on Forum Cinemas kodulehel ka ennustusmäng. Kes soovib osaleda, saab ehk mõnegi hea vihje. Ega ma nüüd kõik see targem ka pole, aga olen teinud natuke uurimustööd ja mõni asi on lihtsalt nii loogiline. Eelmise aasta osarite eelvaates ma ei eksinud kordagi, kui ütlesin, et keegi kindlalt võidab või ei võida. Vaatame siis, kuidas see aasta läheb. Mina olen õnnelik juba puhtalt siis, kui Rourke ja Ledger lähevad oscariga koju. Selge on see, et põnev saab olema!

4 kommentaari:

Forza ütles ...

rauls: rääkides Fincherist on enam kui kohustuslik mainida Zodiaci!

Raul ütles ...

Mul tegelt "Zodiac" veel nägemata, kuigi DVD juba paar kuud lebab riiulis. Pole õieti aega leidnud või siis on kahe silma vahele jäänud. Ma täiesti usun, et tegu on väga hea filmiga. Lähiajal vaatan raudselt ära.

Forza ütles ...

Tegemist on superfilmiga, kas sul see 1disc reliis?

Raul ütles ...

Jep, tavaline 1-discine ilma lisadeta.