pühapäev, 17. veebruar 2008

Oscarite ootuses


Juba sellel nädalal ongi taas toimumas tähtsaim filmi auhindade jagamine. Ootan alati huviga seda sündmust. Viimase 10 aasta jooksul on vaid kord või kaks otseülekanne vahele jäänud. See aasta olen loomulikult jällegi teleka ees gaalat nautimas. Räägiks veidi, mis on minu arvamus asjast ning ootused/lootused. Kõiki kategooriaid küll ei hakka vaagima, kuna lihtsalt ei ole ikkagi spetsialist. Niisiis alustan.

Parim film: "Atonement", "Juno", "Michael Clayton", "No Country for Old Men", "There Will Be Blood".
Kui eelmine aasta õnnestus selline imeline asi, et sai enne auhindade jagamist kinos ära nähtud kõik parima filmile kandideerijad, siis see aasta on üks nägemata, milleks on "Juno". Minu lemmik on "There Will Be Blood", millest ka oma eelmises postituses kirjutasin. Ise arvan siiski, et võidavad Coenid ehk "No Country for Old Men". Ka see on väga hea film ja ma ei oleks pahane, kui võidaks. "Atonement" ei võida sellepärast, et parima lavastaja auhinnale ei kandideerita. "Michael Claytoni" võidulootused on olematud. Must hobune on "Juno".

Parim meespeaosa: George Clooney - "Michael Clayton", Daniel Day-Lewis - "There Will Be Blood", Johnny Depp - "Sweeney Todd the Demon Barber of Fleet Street", Tommy Lee Jones - "In the Valley of Elah", Viggo Mortensen - "Eastern Promises".
Siin pole midagi pikalt kommenteerida. Parim on Daniel Day-Lewis! Võib kindel olla, et ta ka võidab. Kõik!

Parim naispeaosa: Cate Blanchett - "Elizabeth: The Golden Age", Julie Christie - "Away From Her", Marion Cotillard - "La Vie en Rose", Laura Linney - "The Savages", Ellen Page - "Juno".
Mina annaks oscari kindlasti Cotillard'le. Tema rollisooritust hindan isegi ehk veidi rohkem kui Daniel Day-Lewise oma. Kui vaadata, milline Marion oli aasta varem valminud "Good Year's", ja võrrelda selles filmis mängitud rolliga, siis "transformatsioon" paneb ikka imestama küll ja mitte vähe. Kusjuures ma enne "Edith Piaf - elusse armunud" nägemist ei vaadanud, kes selles mängivad. Ja kui pärast selgus, et Piaffi mängis Cotillard, ei suutnud seda uskuda, ma lihtsalt ei tundud teda ära. See lõi täiesti pahviks. Milline ümberkehastumine! Naispeaosa peafavoriidiks võiks siiski pidada Julie Christiet, kuid ka Marion Cotillard'i võimalusi ei saa alhinnata. Mustaks hobuseks võib pidada jällegi "Junot" ehk siis Ellen Page'i. Linney ja Blanchett kindlasti ei võida.

Parim meeskõrvalosa: Casey Affleck - "The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford", Javier Bardem - "No Country for Old Men", Hal Holbrook - "Into the Wild", Philip Seymour Hoffman - "Charlie Wilson's War", Tom Wilkinson - "Michael Clayton".
Kõik esitused peale Hal Holbrooki on nähtud. Olen kindlasti kõige rohkem Bardemi poolt. Puhtalt tema kõnemaneer ja hääl selles rollis on auhinda väärt. Suht suure tõenäosusega hispaanlane ka võidab. Ja kui peaks ime juhtuma, et keegi teine osutub oscari vääriliseks, siis peab see olema Philip Seymor Hoffman! Ta on lihtsalt nii lahe oma rollis.

Parim naiskõrvalosa: Cate Blanchett - "I'm Not There", Ruby Dee - "American Gangster", Saoirse Ronan - "Atonement", Amy Ryan - "Gone Baby Gone", Tilda Swinton - "Michael Clayton".
Ainus, mis nägemata, on Blanchetti rollisooritus. Endal eelistusi polegi. Imelik on Ruby Dee nime leidmine selles kategoorias. Tal oli ju nii väike roll. Väga võrdne seis igatahes. Pakun Ryanit võitjaks.

Parim lavastaja: Julian Schnabel - "The Diving Bell and the Butterfly", Jason Reitman - "Juno", Tony Gilroy - "Michael Clayton", Joel Coen and Ethan Coen - "No Country for Old Men", Paul Thomas Anderson - "There Will Be Blood".
"Juno" on ainsana nägemata. Oscarit väärivad minu arust kõige enam Paul Thomas Anderson ja vennad Coenid. Neid võib pidada ka peamisteks favoriitideks koos Schnabeliga. Ennustan Coenite triumfi.

Parim kunstnikutöö: "American Gangster", "Atonement", "The Golden Compass", "Sweeney Todd the Demon Barber of Fleet Street", "There Will Be Blood".
Minu lemmik selle kategooria koha pealt on "Sweeney Todd" (filmina on ikkagi parim "
There Will Be Blood"). Sweeney's lihtsalt visuaalne pilt on ülikõva - suurelt ekraanilt on tõeline nauding seda jälgida. Väga mõnus atmosfäär on. "Sweeeney Toddi" peamine trump ongi just pilt ja selles on väga suur osa mängida just kuntsnikutöö tegijatel. Ennustangi sellele filmile võitu.

Parim make-up:
"La Vie en Rose", "Norbit", "Pirates of the Caribbean: At World's End".
Sellest, kuidas ma Cotilardi ära ei tundud, ma juba rääkisin ja mitte väike osa ei ole selles make-upi tegijatel. Tulemus on igatahes väga veenev. "La Vie en Rose" peab võitma! Aa mida kuradit teeb "Norbit" siin???

Parim filmilaul: "Raise It Up" - "August Rush", "Happy Working Song" - Enchanted, "So Close" - "Enchanted", "That's How You Know" - "Enchanted", “Falling Slowly” - "Once".
"Falling Slowly" peab võitma! See on lihtsalt parim!

Kui Cotillard ja Day-Lewis võidavad parima näitleja auhinnad ning "There Will Be Blood" või "No Country for Old Men" võidavad parima filmi ja lavastuse kategoorias, jään mina igatahes rahule, olenemata teistest tulemustest.

2 kommentaari:

Redfox ütles ...

sa unustasid kostüümid.....arvan et ka selles kategoorias võidab Sweeney Todd

Raul ütles ...

Ega ma ei tahtnudki kõiki kategooriaid käsitleda.
Aga jah, minugi poolest võiks kostüümide kategoorias võit minna Sweeneyle. Väga lahe on Coheni mängitud signor Pirelli kostüüm.