pühapäev, 2. november 2008

Okoober kinos

Oktoobris sai päris korralikult kinos käidud, kokku 9 korda. Peab tõdema, et oli päris mitmekülgne kuu: kavva kuulusid 2 Eesti (üks 1980. aasta oma) ja 1 Vene linateos, aasta parim komöödia, U2 3D-kontsert pluss veel igast Hollywoody staffi. Oktoobri kinoseansid koos hinnetega olid sellised:
  • Righteous Kill (7/10)
  • Eagle Eye (7,5/10)
  • Burn After Reading (9/10)
  • Detsembrikuumus (8/10)
  • Max Payne(5,5/10)
  • Admiral(5/10)
  • U2 3D (7/10)
  • Ideaalmaastik (6,5/10)
  • In Bruges(6/10)
Kõige rohkem vaimustas mind "Burn After Reading", mis on tõeliselt vaimukas film. Minu jaoks aasta parim komöödia. Coenid ikka oskavad! Täpsemalt loe minu arvamusest siit.


"Righteous Kill" on suht normaalne kriminull, aga ei midagi vapustavat. Vanameistreid, De Nirot ja Pacinot, oli nauditav jälgida.
"Eagle Eye" on igati OK põnevik. Põnevust jagub. Sisu päris nii kõva ikka ei ole, et eriti kõrge hinne panna. Action on väga super. Suurepärane meelelahutus!
"Detsembrikuumus" tõestab, et Eestis osatakse häid filme teha. Hea meel on juba teise väga korraliku rolli järjest teinud näitleja Tambet Tuisk üle, keda kiitsin "Mina olin siin" eest kõvasti. Muidugi vanad tegijad nagu näiteks Juhan Ulfsak, Ain Lutsepp, Mait Malmsten ja eriti just Tõnu Kark esinesid tuntud headuses.
"Max Payne" on natuke liiga veider minu jaoks. Sisu on nõrgavõitu. Vähemalt action, mida leidus kahjuks liiga vähe, on tasemel. Kirjutasin sellest pikemalt siin.
"Admiral" ei pakkunud mulle erilist elamust. Kui sõjastseenid välja jätta, on tegu tõupuhta naistekaga. Film on tegelt hästi tehtud, aga pole lihtsalt minusugusele mõeldud.
"U2 3D" kinos nägemine andis väga huvitava kogemuse. Minu jaoks oli see esimene kord niimoodi kinos 3D-filmi koos spets prillidega vaadata. Kahju, et ise U2 fänn pole, oleks kindlasti suure naudingu saanud. U2 on minu jaoks lihtsalt normaalne kuulatav bänd. Tegelt vägeva elamuse sain ikka. Soovitan kõigle!
"Ideaalmaastik" on tore Eesti filmike aastast 1980. See on kolmas mängufilm, mis projekti Eesti film 100 raames on digitaalselt taastatud. Pilt on tõesti puhas. Linateos ise täitsa vaadatav. Kukumägi ja Kark olid päris lahedad.
"In Bruges" pakkus mulle head meelelahutus, aga ei enamat. Colin Farrell tegi minu arust jälle suht hädise rollisoorituse nagu ka "Cassandra's Dream's".

Kuu jooksul sai muide ületatud kogu aasta lõikes mullune kinokülastuste tulemus, milleks oli 73. Hetkeseisuga on selle aasta koguarv tõusnud 75-ni. Detsembri lõpuks tuleb 100 suure tõenäosusega täis.

Novembris läheb aga ägedaks. 2 põhiasja minu jaoks on 007 ja PÖFF. Eelmine Bondi film oli väga kõva ja Daniel Craig tegi suurepärase esituse. "Quantum of Solace" kuulub aasta oodatuimate filmide hulka ja nüüd lõpuks saab seda ka näha. Novembris algab kinopidu ehk Pimedate Ööde Filmifestival. Minu jaoks väga suur sündmus, isegi nii suur, et võtan töölt ühe nädala puhkust. Plaanis vaadata kuskil 20 linateost, peaaegu kõik põhiprogrammi raames. Kui nüüd PÖFF ja Bond kõrvale jätta, on oodatuimaks filmiks Ridley Scotti "Body of Lies". Siis kaen veel korra ära aasta parimate edetabelis kõrget kohta omava "Burn After Reading'u". Kindlasti leidub novembris ka midagi muud vaatamisväärset.

1 kommentaar:

Martin Šmutov ütles ...

Tervist!

Palun võtke ühendust aadressil martin ät elu24 punkt ee. Soovin esitada paar küsimust Teie blogi kohta.

Kõike paremat!