pühapäev, 6. juuli 2008

Juuni kinos

Väike Rootsi reis läbi ja aeg jälle blogida. Jätkan traditsiooni teha kokkuvõte eelmise kuu kinokäikudest. Kokku sai käidud vaatamas 6 filmi. Juunis kinos nähtud linateosed on järgmised:
  • I'm not there (9/10)*
  • The Happening (4/10)
  • Never Back Down (4,5/10)
  • The Incredible Hulk (4/10)
  • Kung Fu Panda (5,5/10)
  • Wanted (7/10)
    * eelnevalt nähtud filmid (kuu parimate nimetamisel ei osale)
Kehv kuu oli. "The Happening" valmistas suure pettumuse (loe siit). Never Back Down on tavaline, ei midagi erilist, noorte film. Eelmise kuu kokkuvõttes arvasin, et "The Incredible Hulk'lt" jätab mind külmaks - ei eksinud. "Kung Fu Panda" on minu jaoks lihtsalt tore laste multikas. Vaatamata keskpärasele hindele ei ütleks ühtegi halba sõna selle linateose kohta.

Kuu parima (uue) filmi nimetuse osaliseks saab selgelt "Wanted". Käisin seda FEEL THE DIFFERENCE esilinastusel kaemas. Ideaalne film 2 korda võimsama helisüsteemi kasutamiseks. See oli võimas. Sisu poolest see linateos nii ei hiilgagi ehk, aga see vaatemäng ja heli :P!

Mis siis juulis ees ootab? Ma küll tavaliselt ei naudi kassahitte üleloomulike võimetega superkangelastest, kuid ma usun, et "The Dark Knight" on erandiks. See peab lihtsalt (üli)kõva film olema! Ja millised näitlejad on valitud peaosadesse: Christian Bale ning varalahkunud Heath Ledger! Mitmed märgid näitavad, et sellest võib saada suve üks suurimaid filmielamusi. Juulis on tulemas muusikafilmide nädal Rock on Screen (loe ka siit), millest sel kuul linastub tavakavas "Hurriganes". Usun, et suht vaadatav on ka Steve Carelli Maxwell Smart, kuigi Hollywoodi blockbuster komöödiad on vähemalt viimastel aastatel olnud tavaliselt üsna magedad. Sellepärast ei viitsi ma aega kulutada Eddie Murphy uusimale komöödiale "Meet Dave", mis tundub olema aasta üks halvimaid omas žanris. Samas Will Smithi Hancocki isegi ehk viitsin ära kaeda. Ülejäänud linastuma hakkavatest filmidest midagi väga erilist ei tundu esmapilgul olevat.

Kuna juuniga sai pool aastat läbi, teeks selle perioodi kohta ka väikse kokkuvõtte. Kokku sai käidud 47-l kinoseansil, millest 40 leidis aset Coca-Cola Plazas ja ülejäänud 7 Sõpruses. Uusi filme sain kinos nähtud 42. Kui teha top 5, siis näeks see välja selline:
 1. Du levande [Teie, kes te elate]
 2. There Will Be Blood
 3. I’m not there
 4. 4 Luni, 3 Saptamani si 2 Zile
 5. No Country for Old Men

3 esimest peaks kindlasti ka aasta lõpu top 10-sse ära mahtuma. Vabalt võib juhtuda, et "Du levande" jääbki esikohale. Muide muretsesin endale ka selle Rootsi filmi DVD, kui see nädal naaberkuningriigis käisin. Pidin asja eest küll välja käima suure summa ehk 199 seki, mis Eesti rahas teeb üle 300 krooni, aga see film on minu jaoks lihtsalt nii eriline.

Kommentaare ei ole: