esmaspäev, 19. mai 2008

Kalev, võta ennast nüüd kokku!


Eesti korvpalli meistriliiga finaalseeria on minu jaoks aasta üks oodatuimaid ja ka üks põnevamaid spordisündmusi. Loomulikult olen jälginud kõike kolme mängu. Siiamaani olen teinud seda ainult teleri vahendusel. 4. kohtumis on aga kavas kohapeal jälgida. Saalis on ju siuke eriline õhkkond ja saab kõva elamuse. 4:0 võitu küll kindlasti ei tohi tulla, sest tahaks rohkem mänge näha! Kalev, võta ennast nüüd kokku!

Rock on meeskonna mängus selgelt parem. Kalevil ju tegelt nagu jõudu oleks, nad on väheke kiiremad (kui just Jelicit platsil pole). Aga Rock mängib targalt. Nad oskavad Kalevi vastu hästi maa-ala kaitset kasutada. Selle formatsiooni vastu pole Matic leidnud ikka veel päris õiget lahendust. Terve hooaja jooksul on Kalev pidevalt maa-ala vastu hädas olnud. Rääkides veel Kalevi hädadest, tuleb kindlasti mainida ka meeskonna komplekteerimist. Veel siis kui üle pole hooajast oli läbi saanud, otsiti ikka veel mängijaid. Lõpuks võeti appi Jelic, kes küll polnud just väga hea ost, kuigi mõned üksikud eredamad hetked on ka temal olnud ja no Reedile oli vaja vahetust. Siis muidugi on puusse pandud Bojan Pelkici ostmisega. Ma ei hakka üldse rääkimagi, mis taseme vend see on. Seda tõestavad väga ilmekalt pea olematuks kahanenud mänguminutid.

Treenerite koha pealt mängib Kerde Matici küll üle. Ta teeb häid vahetusi ja on pannud tiimi targalt mängima. Mul on süda rahul, et rahvuskoondisel on korralik peatreener. Matic aga oma suhtumisega ajab mind teinekord vihaseks. See, mis ta Reedi, kes on Kalevile nii palju head teinud, kohta ütles, on lihtsalt nõme. Mängu ajal pole ta ka just hiilgav treener. Vahel hoiab mõnd mängijat, kes esineb väga kahvatult, põhjendamatult kaua sees. Teinekord teeb lihtsalt mõne imeliku vahetuse, näiteks paneb Pelkici mängu. Andres Sõber ütles hästi: "Onu peaks kiiremini ostma pileti kodu poole." Hea inimesena soovin siiski Maticile kõike paremat (teise klubis).

Kui nüüd hakata lahkama kindlatel mängupositioonidel olevaid mängijaid, siis tuleb tunnistada, et paraku tsentri koha pealt on kahe meeskonna võrdluses suur taseme vahe. Cusworthi vastu lihtsalt Matic ei oska õiget rohtu leida. Jelic jääb talle ülikindlalt alla. Ta on nii mega aeglane. Kaitses on mees eriti lahja. Õnneks hakkab ka Matic seda taipama: 3. kohtumises sai Dusan alla 10 minuti mängida. Ikka väga kõvasti annab tunda Reedi puudumine. Üks suur jõud korvi alt puudu. Temast oleks kindlasti kõvasti abi Briani katmisel ja muidugi rünnakul on tunda puudust tema imelistest liigutustest. Travis oli ju kindlalt tiimi liidreid. Tema kaudu ja tema teravusele oli ülesehitatud Kalevi rünnak. Oi, kui paljud klubid on Reedi vastu olnud püsti hädas. Aga jah, Cusworth on super!

Tagaliinis on Rocki mängijad Tsintsadze ja Tein väga kindlalt tegutsenud. Nad mängivad Kalevi tagaliini natuke üle. Lisaks neile kahele on Leppik teinud superesitusi ja Kullamäe suudab visata hulle ja vajalikke kolmeseid. Samas Kalevi ühe põhijõu Kriisa mäng on olnud üllatavalt ebastabiilne. Viimases mängus visked väljakult 17-st 2 (sh kolmesed 12-st 1), mis on eriti jube tulemus. Samuti 2. kohtumises hiilgemängu näidanud Scott on väga ebastabiilne. 3. mängus ei suutnud ta midagi korda saata. Tõi ju vaid ühe punkti ja ei loonud teravusi ning kaitses on ta liiga pehme. Üks väheseid õigeid liigutusi oli tema poolt selles mängus 5. vea tegemine, et ta rohkem enam mängida ei saaks. Kahju, et Matic Sokku rohkem ei kasuta. Tema oskab head agressivset kaitset mängida ja rünnakul suudab ka kaine peaga mängida, kuigi jah ootaks Tanelilt rohkem teravuste loomist. Howard Frier ei ole lihtsalt piisaval tasemel.

Ääremängijate koha pealt vähemalt Kalev ei jää Rockile alla. Kangur võitleb hästi nii rünnakul kui ka kaitses. Minu arust on ta Teini kõrval hetkel üks Eesti parimaid korvpallureid. Siis Keerles on samuti olnud suhteliselt kindel. Rockil on aga Talts hea võitleja ja kaitses väga tubli. Tegelt suure osa ajast kasutavad mõlemad tiimid kolme tagamängijat, nii et näiteks Kullamäe, Tein või Arbet mängivad nr 3 (nö väikese ääre) koha peal. Ah, nende positsioonidega on nagu on, näiteks mees-mehe kaitses sa keskendud ju peamiselt kindla mängija katmisele olenemata tema asukohast, abistades küll vajadusel ka kaaslasi. See selleks.

Hoian küll selgelt rohkem Kalevile pöialt, aga mulle meeldib ka Tartu. Nüüd finaalseeria ajal on kõvasti kasvanud sümpaatia Rocki vastu. See on sellepärast, et nad mängivad nii pagana hästi ja kindlalt. Seda on kohe ilus vaadata. Olen vähemalt 90% kindel, et meistritiitel läheb see aasta Tartu klubile, arvestades just mängupilti ja seda, et seis on juba 3:0. Rock on lihtsalt tugevam. Ei näe eriti Kalevil šansse seeria päästa. Au Tartu tiimile!

Lõpetuseks tahan öelda, et kui kellegile liialt palju liiga tegin või olen mõnest asjast valesti aru saanud, siis andke see mulle andeks. Ma pole päris korvpalli spetsialist, aga midagi ikka jagan. Ja ma ei esinda ka mingit absoluutset tõde, vaid avaldan pelgalt oma arvamust. Kui millegi minu kirjutatuga pole keegi üldse nõus, siis kommentaarid on teretulnud või kirjutage ise oma blogis, mis asjast arvate.

Mis siis muud, kui häid korvpallielamusi kõigile!

Kommentaare ei ole: