kolmapäev, 19. detsember 2012

November kinos


Millegipärast lükkub mul see eelmise kuu kokkuvõtte tegemine kogu aeg edasi ja edasi! Shame on me! Novembris sai suurelt ekraanilt vaadatud 23 filmi, mis on mu uueks ühe kuu rekordiks. See arv on nii suur suuresti tänu PÖFFile, mis meelitas mind vaatama 17 linateost. PÖFFi muljeid saab lugeda siit ja siit. Nüüd kribaks siia impressioone ülejäänud 6-st filmist.

 • Skyfall ("007 Skyfall") - 6,5/10
  Kahjuks mina ei jaga sellist vaimustust nagu suur osa kriitikuid. Pole tegelikult kunagi suur Bondi fänn olnud. "Casino Royale" meeldis küll väga, kus Daniel Craig tõestas, et on pagana õige valik agent 007 osasse. Antud teoses oli Craig taaskord tasemel. "Quantum of Solace" ja "Skyfall" on minu jaoks üldjoontes tavalised actionfilmid. OK, tehnilise taseme poolest on nad muidugi täielik tipptase ja tavalisest märulist on nad palju stiilsemad. Ootasin sisult ikkagi enamat. Filmi alguse tagaajamine on küll igati õnnestunult teostatud ja pakkus naudingut ka mulle. Üks filmi trumpe on kindlasti tegelane nimega Silva. Bardemi poolt suurepäraselt mängitud kurikael on äärmiselt huvitav karakter ja tema osakaal oleks võinud suurem olla. Kuna pole just eriline Bondi saaga austaja, siis nostalgiat ei täheldanud. Igasugused viited varasematele saaga osadele (nii vähe, kui ma neid üldse täheldasin) ei mõjunud mulle. Aston Martini kasutamist pean küll sümpaatseks žestiks (väga ilus masin!). Kindlasti ei pea ma "Skyfalli" ebaõnnestumiseks, kuid ootused olid selgelt suuremad, eriti arvestades, et Mendes oli lavastajaks. Aga soovitan küll kõigil 23. Bondi kinno vaatama minna, sest see film on lihtsalt kohustuslik!
 • Kõik muusikud on kaabakad - 7,5/10
  Täitsa kihvt teos. Sihuke omamoodi kiiksuga ja lahedalt mänguline. Film pakub häid muusikalisi numbreid, näiteks Andres Lõo "I Don't Know How To Write A Song In English" - kinos oli seda puhas nauding vaadata. Heliriba on huvitav ja igati sobilik. Saab kuulda ainult head Eesti muusikat! Mulle meeldis filmi visuaal, mis on koloriidirikas, kunstipärane ja sihuke mõnusalt unenäoline. Atmosfäär on tabav, mis tõmbab sind kaasa oma pöörasesse loomeinimeste maailma (kus on ka palju tühikargajaid). Kindlasti aitas sellele kaasa suurepärase kunstnikutööga hakkama saanud Kristina Lõuk. Naispeaosalist mänginud Riina Maidre, kes oskab ka igati kenasti laulda, tegi väga pilkupüüdva ja efektse soorituse. Ainsa miinusena tooks välja kohatise segaduse - tegevus muutus vahepeal liialt seosusetuks. Ei saanud neist kõikvõimalikest poosidest ja sümbolitest ja nende mõttekusest aru. Segadus segaduseks, "Kõik muusikud on kaabakad" pakkus mulle täitsa maru elamuse. Seda filmi vaataks heameelega uuesti. Loodetavasti tuleb kinno tagasi. Tugev lavastajadebüüt, Heleri Saarik! Ootan sinult veel filme.
 • Premium Rush ("Sööst") - 8/10
  "Premium Rush" ei ole kaugeltki intelligentne film, vaid lihtsalt mõnus meelelahutus. Hea oli kohe vaadata action-filmi, mis ei baseeru plahvatustel ja tulistamisel. Polegi enne näinud filmi, mis põhineb rattaga läbi linna kimamisel. Minu meelest oli küll kaasahaarav. Tõeliselt lahe vaatemäng. Lots of fun. Natuke kahju, et Michael Shannoni tegelaskuju muutus alguse karmist tüübist aja jooksul liialt narriks. Tema esimene stseen oli küll paljutõotav, kus ta jättis väga kalgi mulje oma ähvardustega. Oma rollisooritusega sai Shannon iseenesest taaskord väga hästi hakkama. Minu arust on ta üldse üks huvitavamaid näitlejaid. Joseph Gordon-Levitt on äss!
 • Deemonid - 7,5/10
  Mulle meeldis. Ladusalt jutustatud lugu, head näitlejatööd, õnnestunud teostus (operaatoritööd tunnustati PÖFFil). Filmi põhiline eesmärk on moraali lugemine mängusõltuvuse eest. Seda ehk tehti natuke liiga kunstlikult või püüdlikult, mis kuuldavasti on häirinud palju vaatajaid, kuid mind see väga ei seganud. Sisu oli minu arust huvitav, samas mitmed kurdavad etteaimatavuse üle. Ma küll ei osanud ette näha, kas ja millal peategelased saavad oma sõltuvusest jagu. Oli huvitav jälgida nende allakäiku ja kui sügavale sisse nad langevad. Sisemine võitlus endaga, mänguiha, šokis olek ja naiivne võidulootus on väga hästi välja mängitud.
 • 7 días en La Habana ("7 päeva Havannas") - 6/10
  7 režissööri koostatud mosaiik Kuuba pealinna elust ja melust. 7 erinevat lugu, mõni rahulikum, mõni hoogsam. Kuuleb palju head Kuuba muusikat. Väga eluline film. Miks hinne ei ole kõrgem? Lihtsalt ei köitnud piisavalt.
 • Tie pohjoiseen ("Teel põhja") - 7/10
  Igati muhe komöödia soomlastelt. Film üheks põhiideeks on perekonna olulisuse rõhutamine. Et me ikka oma veresidemeid ära ei unustaks. Seejuures nende teemadega väga tõsiseks ei minda. Üldjoontes on "Teel põhja" kerge vaatamine. Selle filmi täht on kindlasti Vesa-Matti Loiri, kes varjutab oma suurusega (igas mõttes) kõik muu. Väga sarmikas kuju, laulab ka hästi. Filmi üheks tipphetkeks oligi minu jaoks see muusikaline etteaste. Tore road movie.

Kommentaare ei ole: