pühapäev, 5. veebruar 2012

Jaanuar kinos


Aasta 1. kuu saagiks jäi 7 filmi. Jaanuari tegijaks oli George Clooney, kes säras filmi "The Descendants" peaosas ning lavastas, osales käsikirja loomises ja lisaks mängis üht tegelast filmis "The Ides of March". Need 2 linateost osutusid ka jaanuari lemmikuteks. Lisaks sai vaadatud veel kummalist must-valget üllitist, maailma hävingu teemalist teost, üht Vene ja üht Norra filmi ning uusversiooni Stieg Larssoni kuulsast põnevusromaanist.

  • Shit Year ("Sitt aasta") - 5,5/10
    Antud linateose puhul meeldis millise omapärase elamuse selle vaatamine andis. Film ise oli sisu koha pealt väga segane. Vahepeal toimus mingi kummaline soigumine ja liialt seosusetu teksti esitamine. Üritati liialt kunsti taga ajada, kuid see jättis võltsi mulje. Küll aga leidus palju kenasid kunstilisi kaadreid. Pildilisele poolele võib anda kindlasti OK hinnangu, kuid sisu oli jah sitavõitu. Ellen Barkin tegi väga hea esituse!
  • Perfect Sense ("Täiuslik meel") - 6/10
    Keskpärane maailmalõpu-teemaline katastrooffilm, kuid suhteliselt originaalne. Ei meeldinud punnitatud sügavmõttelisus nagu ütles ka Pisut filmijuttu Joonas. Enne uue taju kadumist tekkinud kontrollimatud emotsioonihood olid kindlasti filmi kõige huvitavamateks kohtadeks. Täitsa põnevil ootasin seda, kuidas nad järgmise meele kaotamise eel käituvad. Armastuslugu kahe peategelase vahel polnud just kõige paremini välja mängitud ja jättis suht külmaks. Eva Green on seksikas!
  • Vysotskiy. Spasibo, chto zhivoy ("Võssotski") - 6/10
    Ah, et Vladimir Võssotski oli kunagi pooljumal, keda kardeti ja austati. Vähemalt nüüd tean seda. Aga, mida film pakkus? Ei midagi erilist. Natuke liigutas, natuke tegi nalja, natuke pakkus põnevust. Ei olnud otseselt halb film. Võssotski laulud meeldisid. Kahju, et neid nii vähe kuulda oli.
  • The Girl with the Dragon Tattoo ("Lohetätoveeringuga tüdruk") - 8/10
    Fincher tagab kvaliteedi! Meeldis rootslaste versioonist natuke rohkem. Lisaks äärmiselt kvaliteetsele teostusele, on filmi üheks trumbiks kindlasti Rooney Mara, kes sai isegi oscari nommi. Ta on seda väärt. Mara mängis oma karakteri hästi põnevaks tegelaseks, kellele polnud raske kaasa elada. Mara' Lisbeth kuidagi tõmbas enda poole, olles oma olemuselt isegi köitvam kui Noomi Rapace'i Lisbeth. Antud filmi ei tohi tegelikult võtta kui Rootsi filmi remake'i, vaid kui eraldiseisvat versiooni samast algmaterjalist! Fincheri "The Girl with the Dragon Tattoo" on heatasemeline krimipõnevik.
  • Hodejegerne ("Pearahakütid") - 8/10
    Mõnusalt hoogne ja humoorikas põnevik norralakatelt. Ladusalt kulgev lugu ja üllatama panev vaimukus (mõnes kohas küll tuli ei-ole-võimalik tunne) tegi filmist minu jaoks hea meelelahutuse. Realistlikkust väga otsida ei tasu, sest tegu on pooleldi komöödiaga.
  • The Ides of March ("Märtsi iidid") - 8,5/10
    Poliitika mind ei huvita, kuid sel teemal võib teha häid filme (näiteks "Frost/Nixon"). Õnneks ei aetud asja liialt keeruliseks. Sisu oli arusaadav ja kergesti jälgitav, kuid samas ka intelligentne ja mõistlik. Antud teos annab huvitava ja elutruu ülevaate räpastest poliitilistest mängudest (kuidas varjata vääritut käitumist; millist ila/iba ajavad tippoliitikud; korruptsioon jne). Näitlejatööd (Gosling, Clooney, Hoffman, Giamatti) on suurepärased. Jälle üks kvaliteetteos.
  • The Descendants ("Järeltulijad") - 9,5/10
    Täiesti minu teetass. Kusjuures mitmed taolised leinateemalised või kurvad/melodramaatilsed draamad kipuvad tihtilugu olema liiga lääged või äärmiselt ühetoonilisted, kuid antud filmis on neid vigu välditud. Melodraama ja rusuvus ei tunginud liialt peale. Südantlõhestavamad kohad olid väga kenasti lavastatud. Pean tunnistama, et mõnes kohas tulid pisarad silma. Lugu on hingeminev. Filmis leidub ka head draamale omast pinget ja rohkelt tujutõstvat huumorit (enam kui paljudes Hollywoodi tüüpkomöödiates), mis hoidsid mind erksana. Üks suurimaid trumpe, peale Clooney osatäitmise, on aga Payne'i terav ja väljendusrikas dialoog. Äärmiselt tugev stsenaarium! Hetkeseisuga mu lemmik 2011. aasta film. Suurepärane sümbioos raskest draamast ja heast huumorist.

Kommentaare ei ole: