laupäev, 6. september 2008

August kinos


Augustis sain osa 6-st kinoseansist. Kuu alguses otsustasin veelkord Heath Ledgeri Jokeri ära kaeda. Üldse oli see juba 3. korraks, kuid praegu on soov juba 4. "The Dark Knight'i" nägemiseks. Kõik augusti kinoelamused koos hinnetega on aga järgmised:
  • The Dark Knight (9/10) *
  • Control (8/10)
  • Joy Division(7/10) - dokumentaal
  • Taarka (4/10)
  • Tropic Thunder (6/10)
  • WALL-E (6/10)
    * eelnevalt nähtud film
Nagu näha oli valik tõeliselt kirev: actionpõnevik + muusikadraama + dokumentaal + Eesti film + Hollywoodi kassahittkomöödia + animatsioon. Kusjuures augustis oli jaotus USA ja Euroopa toodangu vahel võrdne 3:3.

Uutest fimidest tegi selgelt teistele silmad ette "Control". Järjekordne korralik draama muusikute elust. Luubi all on legendaarne post-punk ansambel Joy Division. Huvitav on jälgida, kuidas mingi bänd üritab läbi lüüa, kuidas arenetetakse ja saavutatakse tähelepanu. Kahju ainult, et seda suhteliselt vähe kajastati, sest film keskendub põhiliselt varalahkunud Joy Divisioni laulja Ian Curtise eluloole. "Control" on ehk natuke liiga depressiivne ja minu jaoks veidi liiga kunstiline linateos, sellepärast ei saanud ka paremat hinnet kui 8.


"Joy Division" on siis dokumetnaal sellenimelisest bändist. Kuna vastav mängufilm oli äsja nähtud ja tekkis väige huvi muusikagrupi ja selle omanäolise liidri Ian Curtise vastu. Oli päris huvitav. Üldiselt ei tule palju ette dokumentaalfilmide vaatamist kinos (eelmine aasta isegi 2 korda).
"Taarka" on järjekordne uus Eesti fim. Paraku mulle ei avaldanud see linateos erilist muljet. Natuke igav, natuke liiga ümber nurga tehtud, ei pakkunud pinget. Ütleme nii, et ei ole lihtsalt minu film.
"Tropic Thunder" on üldjoontes tavaline Hollywoodi kassahitist komöödia. Sai küll naerdud, aga mitte nii palju kui oleks tahtnud. Ei midagi vapustavat, kuid täeisti vaadatav film.
"WALL-E" on tore kogupere animatsioon. Pean siiski tõdema, et ei ole selle žanri filmide fänn. Kirjutasin sellest pikemalt siin.

Nii, aga mis siis septembris huvitavat tuleb? Üheks oodatuimaks filmiks on "In Bruges", kuigi ma pole vähimalgi määral Colin Farrelli talendi austaja. Ootan seda linateost tänu mitmetele väga kiitvatele hinnangutele. Kindlasti kaen ära ka Hellboy 2. osa. See ei tohiks küll olla minu teetass, kuid lihtsalt nii paljud on soovitanud. Septembris linastub jälle uus Eesti film "Mina olin siin". Tundub suhteliselt OK olevat ja ei jää nägemata ka seegi. Mis siis veel? Kui Robert De Niro ja Al Pacino mängivad ühes filmis, tuleb see ära vaadata! Jutt käib siis "Righteous Kill'ist". Teistest linateostest on ehk huvipakkuvamad "Step Brothers" ja "Funny Games U.S.". Võibolla leian aega ka, et "The Dark Knight" veel üks (kokku 4.) kord kinos ära näha. Kõik kinoealmused aga kahvatuvad Queen + Paul Rodgersi Riia kontserti kõrval, mis on kahtluseta septembri tähtsaim sündmus.

Kommentaare ei ole: